Українці з 13 на 14 січня святкують Щедрий вечір або Меланки

Напередодні Нового року за старим стилем, українці традиційно святкують Щедрий вечір (Щедру кутю) або свято Меланки. Наслідуючи українські новорічні традиції, вечір з 13 на 14 січня називають Щедрим, тому що до нього готують щедрий святковий стіл: вдруге протягом зимових свят вариться кутя, але вже скоромна, а на столі мають переважати м’ясні страви (ковбаси, смажене м’ясо, печеня тощо). До багатого столу готують також млинці, пироги з сиром, м’ясом, вареники зі сметаною. Головне святкове дійство Щедрого вечора це – щедрування. Як почало  тільки смеркати,  вокальний ансамбль „Берегиня” сільського будинку культури на чолі з директором СБК Рябчун Г.О. та музичним керівником Бриком В.А. вітали жителів сіл Стовп”язької сільської ради., під час яких піснями славили  господарів, бажали  їм здоров’я й достатку на весь рік.